آخرین اخبار
جورج سنت پیر
تصویر جورج سنت پیر در دوران رقابت ایران ام ام ای

جورج سنت پیر

جورج سنت پیر (به انگلیسی Georges St-Pierre) زاده ۱۹ می سال ۱۹۸۱ متولد شده در منطقه سن-ایزیدور، استان کبک، کشور کانادا میباشد.
سنت پیر ملقب به راش (RUSH) یا معروف به جی.اس.پی (GSP) فایتر کهنه کار بازنشسته ام ام ای در سازمان یو اف سی است.
از سنت پیر به عنوان یکی از برترین مبارزان هنرهای رزمی ترکیبی در تمامی دوران ها یاد میشود.او قهرمان دو دسته وزنی در یو اف سی بود، سه بار در دسته وزنی فوق سبک وزن (welterweight) و یک بار در دسته وزنی میان وزن (middleweight) یو اف سی.

سنت پیر سه بار قهرمان سابق دسته وزنی فوق سبک وزن (welterweight) است. بردن دو بار عنوان قهرمانی و یک بار عنوان قهرمان موقت. در بین نوامبر سال ۲۰۰۶ و آپریل ۲۰۰۸.
سنت پیر برای چند سال در ربته ۱ رده بندی دسته وزنی فوق سبک وزن جهان توسط وبسایت شرداگ و بسیاری از ناشران بود. در سال ۲۰۰۸ ، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ به عنوان ورزشکار برتر کانادا انتخواب شد توست Rogers Sportsnet و Fight Matrix.

او در ۱۳ دسامبر سال ۲۰۱۳ در حالی که ۹ بار از عنوان قهرمانی فوق سبک وزن دفاع کرده بود خود را باز نشسته اعلام کرد اما در سال ۲۰۱۷ بازگشت و به وزن بالاتر یعنی میان وزن رفت و مایکل بیسپینگ را شکست داد و قهرمان این وزن شد تا به چهارمین مبارز در تاریخ یو اف سی شود که قهرمان دوگانه میشود. در سال ۲۰۱۹ سنت پیر مجددا اعلام بازنشستگی کرد.

اوایل زندگی:
سنت پیر، یک فرانسوی زبان از استان کبک کانادا است، او زاده ۱۹ می سال ۱۹۸۱ متولد شده در منطقه سن-ایزیدور، استان کبک، کشور کانادا میباشد
سنت پیر کودکی سختی داشت و در کودکی قلدری میشد توسط دیگران و لباس و پولش رو میدزدیدند و کتکش میزدند. از بچگی هاکی و اسکیت بازی میکرد و در چند ورزش شرکت میکرد. اون در سن ۷ سالگی شروع به یادگیری کیوکوشین کاراته از پدرش کرد و بعد ها توسط یه استاد کیوکوشین کاراته یادگرفت که چگونه از خودش دفاع کند درمقابل قلدری ها در مدرسه. او شروع به یادگیری کشی، جوجیتسو برزیلی و بوکس کرد بعد از اینکه استاد کاراته او فوت کرد وقتی او حدود ۱۶ سالش بود.
قبل از اینکه تبدیل به یک ام ام ای کار حرفه ای شود، سنت پیر به عنوان یک محافظ کلاب شبانه کار میکرد و به بعنوان یک پاکبان هم کار کرد برای اینکه از پس هزینه مدرسه برآید. در سن ۲۱ ساگی او تبدیل به یک ام ام ای کار حرفه ای شد و از قبل کمربند مشکی کیوکوشین را داشت

وب سایت رسمی سنت پیر: www.gspoffical.com

درباره iranmma

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *